Vesmír - Vesmír

Ve vesmíru najdete celou škálu informací. Jejich výpis můžete vidět na obrázku níže. Hledáte-li konkrétního hráče, planetu či alianci, pak vyplňte jméno do formuláře a klikněte na Najít... Pro vypsání všech členů rasy, či všech hráčů slouží rozbalovací lišty. Vyberete kritérium řazení a poté vyberete rasu a seřadíte (výchozí kritérium je seřazení podle planet). Pod touto tabulkou najdete seznam vlád všech ras.

Vyberete-li v předchozí tabulce konkrétní rasu, pak se Vám vypíše seznam hráčů seřazený podle Vámi zvoleného kritéria. Nahoře je logo rasy, vypsán vůdce a zástupce a poté již seřazení. Pořadí znamená kolikátý je hráč podle zvoleného kritéria, pokud číslo svítí zeleně, hráč je právě online, pokud modře, je zmražen (viz. Nastavení), pokud bíle, pak je offline. Nick je celkem jasný, obrázek označuje gold hráče. Planety vlastně označují vyspělost hráče a omezuje ho v útočení na dvakrát slabší hráče. Pokud jsou planety žlutý, daný hráč na Vás nemůže, ale když na něj zaútočíte první, potom má právo odplaty po 24 hodin. Červené planety naopak označuje hráče, na které nemůžete vy a zelený ty, na které můžete. V planetách najdete počet planet, které hráč má, populace je počet lidí, které má a síla je velikost armády, kterou má. V galaxiích najdete přehled o tom, ve kterých galaxiích má hráč planety. Dnes dobyt je počet dobytí, tedy kolikrát hráč být dobyt (každý hráč může denně přijít maximálně o 20% planet). Pokud jste s daným hráčem ve válce a můžete na něj útočit, to znamená, že nebyl ještě maximálně dobyt, nemá červené planety, pak tu máte zkratky na útoky (viz. Útok).

Vyhledáte-li nějakého hráče přes položku Najít profil, zobrazí se Vám následující tabulky. Kromě nicku a rasy, zjistíte také informace o jeho postavení v rase (občan, ministr, zástupce, vůdce, vyvrhel), statutu ve hře (Gold hráč, moderátor, učitel, AM-tým), věk profilu, tedy počet dní od registrace do hry. Sláva v boji se odvíjí od počtu úspěšných útoků, které provedete. V případě, že přijdete o všechnu armádu se Vám výrazně sníží, snižuje se i nepovedenými útoky.

Obchodnický vliv závisí na tom, jak často a v jakém množství obchodujete na trhu. Pokud obchodujete za cenu blízkou té průměrné vliv roste, pokud nevýhodně, tak klesá. Politické úspěchy závisí na počtu lidí, kteří Vás volí (viz. Rasa). Populace je počet všech lidí, které máte na všech planetách, Síla je velikostí armády, tedy součet síly a hp. Mocnost závisí na předešlých faktorech (na síle, počtu planet, populaci), s jejich růstem roste.

Vpravo vidíte seznam hráčových planet spolu s galaxií a sektorem, ve kterých se nacházejí. Po kliknutí na sektor se přeneste na mapu daného sektoru (viz. Planety). Levý obrázek se zobrazuje hráčům bez GOLD statusu, ten vpravo potom hráčům, kteří si GOLD status zakoupili. Výhodou GOLDů je, že vidí typy planet a čas letu k nim, mohou tedy efektivněji útočit.Posudek vedení Vám může a nemusí nastavit vláda, prakticky nemá žádný význam.

Hráči hrající ze stejného IP či stejného PC jsou informace důležité zejména k zabránění mulťačení. Pokud tu je někdo kromě Vás uveden a je to příbuzný, měli byste to oznámit na Antimulti fórum, pokud někdo cizí raději také, zabráníte tím případným nepříjemnostem (viz. Komunikace).

Osobní informace si nastavíte v nastavení (viz. Nastavení). Zobrazí se zde pouze to, co zobrazovat povolíte. Slouží to zejména k Vaší prezentaci.

Online hráči jsou přehledem všech hráčů, kteří jsou momentálně online. Barva symbolizuje funkci hráče v rase a poslední aktivita je čas, kdy hráč naposledy klikl na něco ve hře.

Vztahy ras jsou již popsány jinde (viz. Diplomacie). Národní hrdinové jsou přehledem všech rasových hrdinů všech ras, je k nim připojen i krátký popisek hrdiny. Nováčci je seznam všech nováčku ve hře spolu s učitelem, který jim byl přidělen. V Galaxii se můžete dočíst, do kterých galaxií mají rasy přístup. Seznam soustav Vám po vybrání rasy zobrazí všechny její soustavy a po vybrání soustavy seznam hráčů, kteří jsou členy.

Přehled nevládních aliancí zobrazuje seznam všech uskupení hráčů i nevládních Vyvrhelů. Nevládní aliance mají podobné výhody jako rasy, ale nemají rasové hrdiny a rasový fond spolu s rasovou armádou mají až od počtu 10 hráčů. Nevládní aliance také nemají vládu, ale pouze vůdce. Těmto rasám chybí také obchod.

Pravidla hry snad vysvětlovat nemusím, není k nim co dodat, snad jen abyste je pečlivě přečetli.

Přehled největších závisláků zobrazuje hráče, kteří mají ve hře odehráno nejvíce času. Můžete si nastavit filtr pouze na určitou rasu. Abyste byli v přehledu nočních ptáků musíte odehrát určitý počet minut po 1 hodině ranní. Přehled adminů a moderátorů zobrazuje seznam adminů s jejich funkcemi, moderátorů s fóry, které mají na starost, dále účitelů a AM-týmu.

SGWG © 2010