Komunikace - Veřejné spojení

Přístup - veřejná fóra jsou dostupná všem hráčům bez rozdílu.

Jak na to - pro odeslání příspěvku na fóru můžete do prvního řádku napsat předmět, v případě kliknutí na reagovat u jiného příspěvku se sem vyplní jméno hráče, číslo daného příspěvku a můžete tak navázat na daný příspěvek. Využít můžete i celou škálu smajlíků, ale příliš to s nimi nepřehánějte. Pro aktualizování diskuse klikněte na příslušný odkaz. Pokud jste Gold hráč máte možnost využít i BB kódy. Hráči na fórech jsou rozlišeni barevně podle funkcí, které zastávají. V případě, že hledáte na fórech konkrétní text, můžete využít Vyhledávání. V přítomných hráčích najdete hráče, kteří jsou aktuálně na stránce fóra. Moderátorské funkce mají pouze moderátoři a slouží k mazání příspěvků, či udělování bobříků mlčení (bobrů) hráčům, kteří porušili pravidla fór (viz. Vesmír). V bobřících potom najdeme udělené bobříky mlčení a délku jejich trvání. Statistika podává přehled o aktivitě na fóru.

Oznámení adminů
Fórum, které slouží adminům k ohlašování zpráv týkajících se všech hráčů, právo psát na toto fórum mají pouze admini, každý nový příspěvek se Vám zobrazí na hlavním. Oznámení adminů je naprosto nejdůležitější fórum, které byste měli každé přihlášení kontrolovat.

Systémové fórum
Sysko slouží k případům, kdy máte nějaké problémy se hrou (narazíte na bug), když se Vám stane něco, co by nemělo, pak to napište právě sem a zodpovědný admin se to pokusí vyřešit a napíše sem odpověď.

Neutrální planeta
Je fórum sloužící všem hráčům k vzájemné diskusi. Máte-li náladu si jen tak pokecat o hře nebo o čemkoli jiném s hráči z různých ras, pak je to právě toto fórum, kam zavítáte.

Obchodní planeta
OP slouží k zprostředkování obchodu mezi hráči, prodáváte-li nebo sháníte-li něco, můžete na obchodní planetu vložit svou nabídku / poptávku. Důležité je dbát pravidel obchodní planety, aby Váš příspěvek nebyl smazán. Každý hráč může mít na OP právě jeden příspěvek na jedné stránce. Pokud tedy již jeden příspěvek máte, pro vložení nového musíte ten starý smazat. Také zde není vhodné reagovat na nabídky jiných hráčů, pište jim raději do pošty.

Antimulti
V případě, že z Vašeho počítače hraje SGWG ještě někdo jiný, či má někdo jiný stejnou IP adresu, je potřeba to nahlásit na Anti-multi fórum. Je to opatření proti mulťákům, to jsou hráči, kteří si na jednom počítači vytvoří více profilů a potom toho zneužívají a mezi profily si posílají suroviny atd. Proto anti-multi tým vyhledává hráče hrající z jednoho počítače a poté je admini mažou. Hraje-li s Vámi tedy ještě někdo jiný, nebo hrajete-li například ze školy a nevíte jestli náhodou nehraje ještě někdo jiný ze stejného počítače, pak to raději napište právě na toto fórum.

Poradna
Je-li Vám cokoliv ve hře nejasné, můžete využít služeb Poradny. Na poradně se hráči ptají ostatních hráčů v případech kdy narazí na něco, co jim není jasné.

Chanelog
Changelog slouží adminům k ohlašování změn ve hře, pokud sem přibyde nový příspěvek budete na to upozorněni na hlavním.

Ohlašování chyb
Na toto fórům píši všichni hráči chyby, které se ve hře objevili, aby je mohl někdo z admin týmu opravit. Zároveň tím admin týmu usnadníte práci při zlepšování hry. Jinak nezapomeňte, že zneužívání bugů ve hře za účelem zvýhodnění je zakázáno.

Vývoj hry +
Při kliknutí na toto fórum vás hra přesměruje na jinou stránku, kde jsou další fóra. Po přihlášení tam také mimo jiné naleznete tzv. WishList, kde můžete psát veškeré návrhy na zlepšení nebo vaše přání a ty lepší z nich se možná časem přidají do hry.

SGWG © 2010