Rasa - Politiky

Význam - politiky Vám umožňují zaměřit svou činnost určitým směrem a vytěžit z ní maximum. Umožňují odlišit bojovníka od těžaře, či vědce a také se díky nim dá snadno přizpůsobovat situacím, a tak v každém stádiu hry ušetřit maximum surovin.

Zaměření - jak můžete níže vidět, ovlivňuje celou řadu věcí. Pokud právě se hrou začínáte a máte pouze jednu planetu, či malý počet planet, je nejvýhodnější nastavit si zaměření na Budovatelé, jelikož Vás v následujících dnech čeká stavba mnoha budov, abyste rozjeli ekonomiku. V pozdější fázi hry je pro zbrojíře nejvýhodnější nastavení Patrioti, které zlevní na úkor spokojenosti cenu pěchoty, pro vědce poté Vědci, jelikož zvyšuje jejich výzkum. Pokud jste později zaměřeni na těžbu, tak Monarchie jsou to, co hledáte. Dále je nutné sledovat Rasovou politiku a Politiku soustavy, kterou můžete změnit tím, že přejdete do jiné soustavy v sekci Diplomacie/Pracovna.

Změna politiky je tím dražší, čím více vyspělí jste, roste s Vaším počtem planet, první změna je však zdarma.

Státní zřízení - je další důležitou politikou, která ovlivňuje zejména těžbu. Asi nejvýhodnější politikou je zde Monarchie, která má prakticky samá pozitiva a žádné ztráty.(Ovšem tuto politiku nastavujte až po tom, co si zkolonizujete většinu planet a postavíte většinu budov) Pro zvýšení spokojenosti lze také využít Socialismus.

Armáda - poloprofesionální armáda nemá ve hře prakticky využití. Pokud chcete válčit, nastavte si armádu na profesionální, stoupne Vám sice žold a cena jednotek, ale jednotky budete dostávat od rasy a zvýšení žoldu za zvýšení síly, hp a snížení náročnosti na kasárna a loděnice stojí.
Pro rasové zbrojíře a pro občany usazené v galaxii, ve které se aktuálně neválčí, je dobré nastavit odvedeneckou armádu, mohou tak pro rasu zbrojit za mnohem nižší ceny. Měníte-li nastavení této politiky je dobré nejdříve odeslat veškerou armádu do rasové armády a po změně si ji nechat vládou poslat zpět, jelikož cena změny se odvíjí od velikosti armády.

Politiku soustavy - nastavují generálové a Vy byste ji měli zohlednit při výběru soustavy, do které se přihlásíte (viz. Diplomacie/Pracovna). Ze začátku, dokud nemáte dostatek planet je dobré být členem koloniální soustavy, časem pokud chcete těžit, tak obchodní, pokud zkoumat potom vědecké a pokud bojovat, tak vojenské. Pokud rasa vstupuje do války, je zvykem, že politika některých soustav se změní na vojenskou.

Politika vůdce - jak již název napovídá Politiku vůdce nastavuje sám vůdce. Opět ze začátku věku je nejčastěji nastavena na Kolonizaci, postupem věku podle potřeby se mění. V době války je nastavena na Boj.

SGWG © 2010