Obchod - Nabídka

Využití - nabídka v obchodě slouží hráčům, kteří chtějí prodávat suroviny nebo jednotky. V následující tabulce vždy vidíte, jaká je nejnižší a nejvyšší cena dané komodity na trhu. Při prodeji surovin je dobré se orientovat podle nejnižší ceny. Pokud potřebujete prodat opravdu rychle, pak stanovte cenu těsně pod nejnižší cenu zde zobrazenou, pokud můžete chvíli vydržet, pak ji klidně trošku nadsaďte. Ve sloupci povoleno je stanovená nejnižší a nejvyšší cena, za kterou jde daná surovina prodávat, pod nebo nad tuto cenu nejde prodejní cena nastavit. Ve sloupci máte je zobrazeno kolik jednotek dané komodity máte.

Postup

Chcete-li prodat nějakou tu surovinu, pak vyplňte do sloupce Chcete poslat kolik surovin chcete poslat v tisících, chcete-li tedy poslat 500 000 trinia, vyplňte 500. Do vedlejšího sloupce poté napište cenu. V případě, že chcete prodávat dvě suroviny najednou, můžete vyplnit dva i tři řádky zároveň.

Prodej jednotek funguje na stejném principu jako prodej surovin. Vyberete jednotku, vyplníte kolik kusů chcete prodat, tentokrát přesně a zadáte cenu. Poté kliknete na poslat.

U prodeje jednotek je důležité vědět, kterou jednotku může rasa prodávat všem. Každá rasa má pouze jednu jednotku (aktuálně je prodej jednotek vypnutý), kterou může prodávat všem ostatním rasám. Ostatní jednotky sice můžete poslat na trh také, mohou je ale koupit pouze občané Vaší rasy. Proto je výhodné prodávat pouze jednotku, která je prodejná všem, je větší šance, že ji někdo koupí, než jednotku prodejnou pouze Vaší rase.

Ve středisku máte na výběr dva trhy, buď rasový nebo černý. V závorce je na prvním místě počet procent šmejdu, který můžete do zásilky přimíchat na daný trh, další procenta jsou daně, které odvádíte z obchodování na trhu.

Výhodou černého trhu je možnost nastavení šmejdu až na 10%, to znamená, že na tom vyděláte o 10% více, naopak nevýhodou je, že se Vám na černém trhu může část zásilky ztratit, někdo Vám ji prostě ukradne. Procento znehodnocení prostě vyplňte do tabulky.

Po odeslání zásilky trvá 20 minut, než dorazí na trh. Odeslanou zásilku můžete kdykoliv stáhnout. Při stažení surovin se Vám vrátí 90% toho, co jste odeslali. Při stažení jednotek se Vám vrátí všechny. Můžete také regulovat cenu zásilky na trhu a to dvakrát denně, pro zlevnění či zdražení prostě klikněte na příslušná tlačítka.

SGWG © 2010