Ostatní - FAQ

Otázka - Jakto, že jsem v exilu/vyhodili mně k vyvrhelům??
Odpověď - Nejčastějším důvodem je neplacení daní - pokud ste v exilu, nastavte daně v sekci Rasa/Fond a informujte o tom někoho z vedení Vaší rasy. Pokud jste u Vyvrhelů, můžete v sekci Rasa/Pracovna poslat žádost o znovupřijetí do rasy.

Otázka - Měl jsem přepočet, ale nepřičetl se mi NT, který se mi měl přičíst.
Odpověď - V 90% případů je to nastavením kontrarozvědky. V Menu/Útok/Rozvědka/Kontrarozvědka si zkontrolujte Plánovanou účinnost. Pokud je na 100%, všechen vyražený NT jde na kontrarozvědku.

Otázka - Jak se dostat do minirasy??
Odpověď - Do minirasy se v podstatě dostat nedá. Minirasa slouží hlavně pro účely adminů a je v nich pouze několik vybraných zkušenějších hráčů

Otázka - Jak velkou roli má příběh ve hře?
Odpověď - Příběh dělá z SGWG jedinečnou hru ve které plyne čas, na rozdíl od jiných webovek kterou jsou svého druhu pouze sportovní utkání se začátkem a konce. Příběh který ovlivňují hráči i admini ovlivňuje každý věk, to co se stalo v jednom věku přechází do druhého. Pomocí příběhu získáte nové a lepší jednotky, pomocí něho získáváte nové centrální planety které vaší rase nebo přímo vám zvyšují příjmy a tak dále. Předpokládám že jste viděli seriál - cokoliv co jste v něm viděli se může stát i v SGWG a může se to stát vám nebo to můžete dělat vy! To co uděláte v příběhu pomocí Unaského Doupěte, což je naše RPG textová hra po foru nebo ICQ, se odrazí v dějí samotné hry.

Otázka - Musím opravdu číst všechen ten příběh??
Odpověď - Epizody v příběhové sekci vykládají ve stručnosti jen to nejhlavnější dění, minimálně ty byste číst měli.

Otázka - Jak můžu příběhem ovlivnit dění ve hře kde jsou stovky hráčů??
Odpověď - Předně je potřeba říct že ovlivňování příběhu pomocí UD je jen pro aktivní členy vlády, pokud chcete v UD jako hrdina ala Jack O’Neill zachránit svou rasu musíte být aktivní a ideálně i člen vlády. UD je tedy jen pro elitu. Nicméně příběh ovlivňujete i klasickým hraním - útoky na minirasy nebo centrální planety a podobně.

Otázka - Co je to UD?
Odpověď - UD je zkratka pro „Unaské Doupě“ - textová RPG hra po ICQ nebo foru. Admin vám říká co se děje a vy píšete co vaše postava bude dělat dále a admin zase řekne jaký to má vliv, kolik máte životů a tak. UD mohou ovlivnit příběh a dění ve hře někdy více než celá válka. Nepodceňujte je.

Otázka - Co můžu jako aktivní člen vlády udělat navíc narozdíl od občana??
Odpověď - Vysvětlíme si pár pojmů. „Cennosti“ jsou vaše nejdůležitější CP, vaši nejlepší hrdinové a vaše nejvzácnější technologie, pomocí nich na vládním (skrytém) foru můžete útočit na jiné rasy nebo vyměňovat technologie, detailní seznam můžete najít v odkazu Vesmír. Cennosti jsou základ ovlivňování příběhu a jsou stejně důležité jako hraní UD. A tím jsme přešli k druhému pojmu, Unaské Doupě. Pokud jste někdy hráli Dračí Doupě nebo něco podobného snad se v něm orientujete, je mnohem snazší, rychlejší a jednodušší a je v Stargate provedení, i v něm musíte umět chodit. Jako vůdce rasy nebo člen vlády který má od vůdce pověření můžete hrát UD nebo provádět akce s Cennostmi na vašem rasovém foru o nich, popřípadě bránit centrální planety a útočit s rasovými hrdiny, a samozřejmě je důležité aby vláda informovala občany o tom že se blíží válka, že mají útočit hlavně na tuhle centrální planetu nebo aby si dali pozor na to a to.

Otázka - Fajn, jsem člen vlády, co to znamená že musím být aktivní??
Odpověď - Kromě toho že musíte mít povolení od vůdce, čili klasické podlejzání, a kromě toho abyste si nepletli aktivního hráče s prudícím hráčem, můžete například navrhnout nové Cennosti (napíšete hrdinovi životopis, detailně napíše co on nebo jeho loď/stíhačka/jednotka umí a přidáte obrázek který nesmí vypadat kýčovitě), můžete se specializovat na hraní UD nebo opravdu HODNĚ aktivně se projevovat ve hře (tím se myslí jak kecání po fórech tak i velká armáda a například dobývání CP) - záleží hlavně na tom jak rozhodne vůdce.

Otázka - To je hra na houby, admini si mých návrhů nevšímají!!
Odpověď - Máme tu stovky lidí a pár adminů, kteří mají také své vlastní životy - mějte strpení. Pokud jsme na něco neodpověděli tak to pošlete znova. Stejně jako v reálném životě jen ti s ostrými lokty jsou na výši.

Otázka - Jakto, že tu jsou Tolláni když umřeli a podobné excesy??
Odpověď - SGWG není přesnou kopií seriálu. Od roku 2000 se odvíjí druhá linie SGWG - od roku 2000 se vše děje tak, jak to ovlivnili naši hráči. Takže například v seriálu byli Tolláni zničeni, ale v příběhové linii SGWG nikdo takovou akci nepodnikl. Samozřejmě všechna ostatní fakta ze seriálu platí.

Otázka - Kolik informací ze seriálu SGWG respektuje??
Odpověď - Všechny, ve hře je naše galaxie Mléčná dráha, asgardská galaxie Ida i galaxie Pegas a galaxie Ori Orion. Cokoliv co se řeklo a udělalo v seriálu respektujeme.

SGWG © 2010