Odkaz minulosti

Odkaz minulosti
Institut Galaktické antropologie planety Coruscant hledá pomoc!
Před několika týdny byl v pouštních píscích planety PX54321 v galaxii Andromeda nalezen prastarý text, jehož překlad od té doby odolává i těm nejschopnějším překladatelským a antropologickým mozkům, které pracují pro Veřejný institut Galaktické antropologie na nejdůležitější planetě celého vesmíru. Pomozte nám proto v překladu, prosím! Je naprosto zásadní, aby byl celý text přeložen do několika dnů. Pokud se domněnka potvrdí, jedná se o dílo prastarého filozofa antického anebo furlingského původu, což by byla zcela revoluční událost v novodobých dějinách antropologie.
http://www.oannes.ozrala.cz/MD_obrazky/event1.jpg
Správná odpověď bude ohodnocena 20 upgrade body. Z důvodu antidiskriminačního zákona, který v loňském roce posvětil Senát naší velebné Republiky, bude z každé vesmírné majoritní rasy brána v úvahu pouze první správná došlá odpověď. To znamená, že boduje vždy nejrychlejší hráč z každé rasy, celkem tedy max. 18 hráčů. Žádný hráč nemůže být odměněn dvakrát. Své odpovědi zasílejte adminovi „Lord Sirius,“ s předmětem: „ŠIFRA“ do půlnoci, 25. srpna 2010. Výherci budou za svou práci odměněni upgrady staveb do následujícího věku!
Vyhodnocení eventu
Institut Galaktické antropologie planety Coruscant upřímně děkuje
Všem duchaplným a zapáleným dobrodruhům při obětavé pomoci v případě rozluštění starodávné šifry. Postup nebyl zase až tak složitý. Z antického písma bylo zapotřebí dotyčný text převést do písma latinského. Objevila se nám zdánlivě nesmyslná řada čísel, která na první pohled nemusela dávat žádný smysl. Dále si musíme uvědomit to, že pokud své dílo šifroval skutečně Antik, tak muselo něco znamenat. Ze seriálu známe fakt, že antici v matematice používali osmičkovou soustavu, dozvěděli jsme se to v jednom z dílů, kdy plukovník Jack O’Neill poprvé nevědomky strčil svou hlavu do zařízení na transfer antických vědomostí. Jde to odhadnout i tak, že mezi symboly se nevyskytují žádné číslovky od osmičky výše. Číselnou řadu tak převedeme z osmičkové do desítkové soustavy a potom jen jednoduše zkoušíme vygooglit jednotlivé znaky – do té doby, než narazíme anebo si uvědomíme existenci ASCII kódovacího systému. A cože nám vyjde? Vesmír je nekonečný, Narrim. Dotyčným „filosofem“ je tudíž Narrim, jeden z našich programátorů SGWG, hotový antik :-D a já mu tímto veřejně děkuji za vymyšlenou šifru, kterou jsem ani já napoprvé hned nerozlousknul. :-D
Tabulka výherců je následující:
Za Asgardské dominium vítězí hráč Libor66. Za Aschenskou konfederaci vítězí hráč Jaden. Za Asurus vítězí hráč Zirael. Za Oannesanskou říši vítězí hráč Vikis. Za Replikátory vítězí hráč Shade, s nejrychlejším časem ve vesmíru vůbec (cca 50 min.) Za Tok’ry vítězí hráč samuraj. Za Tollánskou republiku vítězí hráč Rivers. Za Wraithské společenství vítězí hráč Bubla. Výše zmíněným hráčům gratuluji jak k jejich hbité logické dedukci, tak k rychlosti, která byla pro vítězství nezbytná. Do nového věku získávají 20 upgradů do stavby. Gratuluji i ostatním hráčům, kteří zaslali svou správnou odpověď, ale až později, než jejich rivalové ze stejné rasy. Gratuluji rovněž i těm hráčům, kteří přišli ke správné odpovědi až po termínu anebo se rozhodli ji nezaslat. Všem zúčastněným děkuji za účast. Vítěze bych prosil, aby se mi ozvali po startu nového věku, abych jim mohl každému rozdat právem získané upgrady. Pokud si hodlají změnit nick, bylo by dobré, aby mi to ještě před koncem věku ohlásili. Lord Sirius :-)