Kryonské dominium

Obecně Jednotky Hrdinové Cennosti Místa

Jedná se o humanoidní rasu, kterou evoluce obdařila mozkem s výrazně zvětšeným čelním lalokem. V tomto zvětšení sídlí centrum odpovídající za parapsychologické schopnosti. Dokážou částečně ovládat živly, telepatii a telekinezi. Využívání těchto schopností je ovšem omezeno jejich fyzickými těly, přičemž je stojí značné úsilí zůstat při vědomí. Nejednou nastal případ, kdy zástupce této rasy během využívání svých schopností upadl do bezvědomí a zemřel.

Výškou postavy dosahují až 220 cm a při jejich nezdravé hubenosti a šedivé pokožce vzniká podezření, že hole Basto jim slouží pouze jako opora pro oslabené tělo. Tato hůl je ve skutečnosti silně spjata s jejich kulturou. Jedinci slouží jako pomůcka pro soustředění a směrování jeho parapsychologických schopností.

Pro mnohé rasy jsou známí pod pojmy DémoniAndělé, Bohové, nebo třeba i Stíny. Nejsou moc sdílní a ostatních ras se spíše straní. Jedná se o velice vyspělou civilizaci. V jisté době však zjistili, že jim věda a technika již nepomůže získat odpovědi na mnohé otázky, a proto se zaměřují na zdokonalování svého vědomí.

V současnosti jsou uzavřeni před okolním světem a probíhá u nich krvavá občanská válka, jež je zapříčiněna ideologickými sváry.